Antoni Żółkiewski z MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski zdobył srebrny medal w kategorii juniorów młodszych w pierwszej konkurencji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach narciarskich – sprincie stylem klasycznym. W zawodach rozgrywanych na trasach COS w Zakopanem przegrał jedynie z Filipem Juroszkiem z NKS-u Trójwieś Beskidzka.
Inni reprezentanci tomaszowskiego klubu też uplasowali się na czołowych miejscach, chociaż nie zdobyli medali. Wśród juniorek czwartą lokatę zajęła Karolina Kuć, a wśród juniorów piątą pozycję wywalczył Bartosz Kita.
We wszystkich kategoriach wiekowych rywalizacja odbywała się na trasie długości 1400 metrów.
AR
Fot. www.pexels.com


![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 3 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)


![Ruszają XXXII Sercańskie Dni Młodych 2026 [POSŁUCHAJ ROZMOWY] 6 EAttachments960475492dca38bce0a259797f14150d7d978b7 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960475492dca38bce0a259797f14150d7d978b7_xl-350x250.jpg)




