Były prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk, decyzją zarządu województwa lubelskiego został dyrektorem Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy.
– Powołanie na dyrektora nastąpiło z dniem 1 lutego na okres 6 lat – informuje Anna Nycz z urzędu marszałkowskiego w Lublinie. Wcześniej, od 1 sierpnia, był pełniącym obowiązki dyrektora.
CZYTAJ: Prezydent Zamościa podejrzany o składanie fałszywych zeznań
Andrzej Wnuk popierany przez PiS rządził Zamościem przez dwie kadencje. Przegrał w drugiej turze z kandydatem niezależnym Rafałem Zwolakiem.
CZYTAJ: Była rzeczniczka PiS prezesem Lubelskich Dworców
Jak informuje serwis samorządy PAP, Wnuk został skazany na rok więzienia w zawieszeniu przez Sąd Rejonowy w Kielcach między innymi za składanie fałszywych zeznań. Sprawa dotyczy konfliktu z jednym z miejskich radnych. Były prezydent Zamościa twierdzi, że jest niewinny i zapowiedział apelację od wyroku.
PaSe / opr. PrzeG
Fot. archiwum RL





![Śmiertelny wypadek na DK 74. Nie żyje pieszy [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] 5 EAttachments9183309fe833f96df166ae8ccebf1b57fac1746 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments9183309fe833f96df166ae8ccebf1b57fac1746_xl-350x250.jpg)





