Europoseł Krzysztof Hetman sprzeciwia się centralizacji funduszy unijnych. W tej sprawie zebrał stanowiska samorządowców z całej Polski.
– Łącznie otrzymałem ponad 500 opinii – mówi europoseł Krzysztof Hetman. – Decentralizacja polityki spójności to najskuteczniejsza polisa bezpieczeństwa od niezadowolenia społecznego zagrażającego trwałości Unii Europejskiej. Widzimy jasno i wyraźnie, że jeżeli obywatele przestają mieć poczucie wpływu na decyzję podejmowane w Unii Europejskiej, jeśli odsuwa się od nich te decyzje nie tylko na poziom krajowy, ale nawet i Brukseli, to siłą rzeczy rośnie niezadowolenie.
Zebrane stanowiska zostaną przekazane do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz do komisarza ds. spójności i reform Raffaela Fitto.
CZYTAJ: Wygrał aukcję WOŚP i poprowadził audycję. Słuchacz za radiowym mikrofonem [ZDJĘCIA]
W ostatnim czasie pojawiają się informacje na temat planowanych zmian w polityce spójności Unii Europejskiej. Z doniesień medialnych wynika, że przyszła reforma zakładałaby zmianę finansowania programów regionalnych. Takie decyzje miałby być podejmowane na poziomie krajowym.
InYa / opr. ToMa
Fot. Piotr Michalski