W polskiej tradycji dzisiejsze (02.02) święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane też Matki Bożej Gromnicznej, kończy okres śpiewania kolęd w kościele. Przypada ono 40 dni po Bożym Narodzeniu.
W kościele pw. św. Jana Kantego przy ul. Berylowej na zakończenie sezonu kolędowego wystąpiły lubelskie chóry Berylio, Berylnutki oraz bębniarze z zespołu Beryldrum.
– Wszyscy kochamy kolędy, bo są piękne. – mówi dyrygent chóru Berylio z Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie, Anna Wąsak: – Dzieci lubią je śpiewać, bo kolędy są i wesołe, i smutne, i radosne, i żywe, i można się wzruszyć. Jest wiele pięknych opracowań tak starych, jak i nowych. Wszyscy lubimy śpiewać kolędy. A już chóry lubią to bardzo. Mój chór śpiewa już na trzy głosy. Poza tym głos dziecka jest bardzo wdzięczny, przyjemnie się go słucha. Niedawno mieliśmy koncert dla seniorów, były osoby chore, a jak weszły dzieci, wszyscy byli szczęśliwy bo usłyszeli czyściutkie, jasne głosiki.
CZYTAJ: „Wszyscy idziemy do ratusza”. Mieszkańcy lubelskiej kamienicy chcą spotkania z prezydentem [ZDJĘCIA]
Młodzi artyści z chóru Berylio Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie wygrali VIII Ogólnopolski Festiwal Kolę i Pastorałek zorganizowany tradycyjnie w Karczmiskach.
PaSe / opr. ToMa
Fot. archiwum