Z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem można dziś (13.01) skorzystać w oddziale NFZ w Lublinie. Na pacjentów będą czekać dietetycy oraz studenci dietetyki z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
– Poza konsultacjami, chętni będą mogli wykonać analizę składu ciała – mówi rzecznik prasowy lubelskiego oddziału NFZ Małgorzata Bartoszek. – Przed konsultacją z dietetykiem będzie można skorzystać z kiosku profilaktycznego i zrobić w nim podstawowe pomiary, w tym analizę składu ciała. Analiza składu ciała pozwala określić poziom tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej oraz zawartość wody w organizmie. Na podstawie otrzymanych wyników można oszacować zagrożenie chorobami związanymi z nadwagą i otyłością. Jest to doskonały punkt wyjścia do rozmowy z dietetykiem.
CZYTAJ: Zalegający na dachu śnieg grozi katastrofą. Strażacy ostrzegają
Akcja „Spotkaj się z dietetykiem w NFZ” organizowana jest cyklicznie. Dziś z konsultacji można skorzystać w sali obsługi klientów w Lublinie przy ul. Nadstawnej 2-4 od godziny 13.00 do 16.00.
MaK / opr. PrzeG
Fot. pexels.com
Pliki dźwiękowe
Małgorzata Bartoszek







![Seniorzy przejęli klucze do miasta. W Lublinie rozpoczęło się ich święto [ZDJĘCIA] 8 EAttachments95652526e377945aae52fb348bef357824b749d xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95652526e377945aae52fb348bef357824b749d_xl-1-350x250.jpg)
![Nowe oddziały, sprzęt i rozwój cyfrowy. Miliony z KPO dla szpitala MSWiA [ZDJĘCIA] 9 EAttachments956523417260d306b8e793bf9d1805bde014176 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments956523417260d306b8e793bf9d1805bde014176_xl-1-350x250.jpg)

