W „Halo Kultura” relacja z wystawy „Gdy zapadnie zmrok”, którą można oglądać w lubelskiej Galerii Gardzienice. Przedstawia fotografie pochodzące z albumu o tym samym tytule. Publikacja jest autorskim projektem Tomasza Sikory, jednego z najwybitniejszych współczesnych fotografików polskich. Album poświęcony jest Lublinowi.
W audycji mogą Państwo wysłuchać także felietonów: Maks Wieczorski w ramach cyklu „Z opolskiej estrady” opowiada o zapomnianych gwiazdach polskiej estrady lat 60-tych XX wieku. Dominik Szcześniak w cyklu „Halo Komiks” poleca najciekawsze polskie wydawnictwa komiksowe. „Lubelski Atlas Historyczny” Magdy Grydniewskiej to okazja do spaceru w poszukiwaniu ciekawej architektury. Anna Kovalova co tydzień przybliża kulturę ukraińską w cyklu „Borszcz ukraiński po lubelsku”.
Zapraszam do słuchania „Halo Kultura” w niedziele tuż po 17:00 – Józef Szopiński.
Fot. Iwona Burdzanowska








![Wypadkowe święta na lubelskich drogach. 1 osoba nie żyje, 10 rannych [ZDJĘCIA] 8 EAttachments922424025cd32cf6e8644befc1c3ec09dcc1f3e xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments922424025cd32cf6e8644befc1c3ec09dcc1f3e_xl-1-350x250.jpg)


