Miesiąc bez windy muszą wytrzymać mieszkańcy jednego z 10-piętrowych wieżowców przy ul. Wyżynnej w Lublinie. Problem mają zwłaszcza osoby starsze i schorowane, a także rodziny z dziećmi.
Informację o wyłączeniu wind mieszkańcy wieżowca otrzymali w piątek, a w sobotę urządzenia już nie działały.
CZYTAJ: „Jesteśmy uwięzieni!”. 10-piętrowy wieżowiec bez windy
Chociaż Łęczną wszyscy kojarzą jako miasto górnicze, to od kilku lat w miejscowym Zespole Szkół Górniczych nie udaje się uruchomić klasy górniczej.
CZYTAJ: Górnicza szkoła bez przyszłych górników. Brakuje chętnych
Na brak miejsc parkingowych w pobliżu przedszkola w Górze Puławskiej zwracają uwagę mieszkańcy. W petycji do władz gminy apelują o dodatkowe parkingi lub inne rozwiązanie tego problemu – np. rezygnację z obowiązującego na tym terenie znaku „strefa zamieszkania”.
CZYTAJ: Wygoda czy bezpieczeństwo? Miejsca parkingowe towarem deficytowym
Mieszkańcy Krzyczewa nad Bugiem uważają, że rzeka może zagrażać zabytkowemu kościołowi.
Świątynia znajduje się na skarpie w bardzo bliskim sąsiedztwie rzeki, a postępująca erozja brzegu wywołuje niepokój miejscowej społeczności.
CZYTAJ: Czy Bug porwie zabytkowy kościółek? Obawy mieszkańców
Program prowadził Tomasz Spicyn.
Fot. Tomasz Maczulski







![Straż miejska, PCK i policja razem patrolują Lublin. Wspólnie niosą pomoc potrzebującym [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9325555b4be39bc66f170a1493a5a2f56ccf55c](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/02/EAttachments9325555b4be39bc66f170a1493a5a2f56ccf55c-350x250.jpg)


