Poznaliśmy nazwiska dwóch kolejnych kolarzy, którzy w przyszłym sezonie będą zawodnikami grupy Lubelskie Perła Polski. To Nikodem Siałkowski i Paweł Szóstka.
Siałkowski w tym roku jeździł jako junior i reprezentował UKS Copernicus SMS Toruń oraz Cannibal – Victorious U19 Development Team i zdobył mistrzostwo Polski w wyścigu ze startu wspólnego, mistrzostwo Polski w wyścigu par na czas oraz brązowy medal mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas. W 2025 roku będzie startował już w kategorii orlików.
CZYTAJ: Plebiscyt „Przeglądu Sportowego”. Wśród nominowanych sportowcy z regionu
Z kolei Szóstka jeździ w grupie od początku jej istnienia i będzie to już jego trzeci sezon w Lubelskie Perła Polski. Osiąga dobre wyniki i dzieli się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami. W tym roku między innymi zdobył srebrny medal górskich szosowych mistrzostw Polski i wielokrotnie plasował się w czołowej dziesiątce wyścigów UCI.
CZYTAJ: Olimpijczyk zostaje w lubelskiej grupie
Wczoraj (13.11) grupa ogłosiła, że przez kolejny sezon w jej barwach będzie startował torowiec Mateusz Rudyk.
AR
Fot. pexels.com







![Młodzież pamięta o Zesłańcach Sybiru. Finał międzyszkolnego konkursu [ZDJĘCIA] 8 EAttachments932408378ee73514620bb910924b1c1fffa0ff2 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/02/EAttachments932408378ee73514620bb910924b1c1fffa0ff2_xl-350x250.jpg)


