Nietrzeźwy mieszkaniec Lublina wsiadł za kierownicę auta. Jego jazda zakończyła się uderzeniem w drzewo.
CZYTAJ: Dachowanie na drodze krajowej. Jedna osoba ranna
Do zderzenia doszło w świąteczny poranek na ulicy Kortyznowej. 75-latek nie zapanował nad swoim Renaultem podczas manewru skrętu. Jego auto uderzyło w drzewo. O własnych siłach wyszedł z zadymionego samochodu. Świadkowie zdarzenia wezwali służby. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Karetka pogotowia zabrała kierowcę do szpitala. Trwa ustalanie jego ewentualnych obrażeń.
Wkrótce mężczyznę czekają surowe konsekwencje karne za jazdę wbrew przepisom prawa. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
Policjanci apelują, by reagować na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców, którzy stwarzają niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników dróg.
CZYTAJ: Wszystkich Świętych! Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu nekropolii w regionie
LeW / opr. PaW
Fot. KWP Lublin








![Finał akcji „TAXI” w Lubelskiem. Dziesiątki wykroczeń i niesprawne auta [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9406622e97eb17d484e313d1c7da9adeb3b0203 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/03/EAttachments9406622e97eb17d484e313d1c7da9adeb3b0203_xl-350x250.jpg)



