W Lublinie trwa drugi dzień Kongresu Marii Curie-Skłodowskiej. Hasło spotkania to ”Innowacja jest kobietą. Nauka – Biznes – Edukacja”.
Jednym z najważniejszych punktów drugiego i zarazem ostatniego dnia kongresu będzie podpisanie listu intencyjnego w sprawie powstania w Lublinie Eksploratorium Marii Curie, czyli regionalnego centrum nauki, edukacji i nowych technologii.
CZYTAJ: Joanna Mucha: Niezwykle ważne, żebyśmy nauczyli dzieci rozpoznawać dezinformację
– Ten projekt to przede wszystkim okazja do rozwoju naszego regionu – mówi przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu, prof. Jan Pomorski. – Uważamy, że to będzie ogromna szansa rozwojowa dla Lublina i Lubelszczyzny, bo przyciągnie do tego projektu i instytucji wiele osób, które dzięki temu znajdą tam pracę – to około pół tysiąca osób. To są instytucje dochodowe. Jest to projekt, który łączy Lublin, łączy środowiska akademickie, łączy władze Lublina, niezależnie od opcji politycznej.
CZYTAJ: Liderki innowacji na Międzynarodowym Kongresie w Lublinie [ZDJĘCIA]
Eksploratorium ma być zbudowane do 2029 roku, czyli do roku, kiedy Lublin ma zostać Europejską Stolicą Kultury.
CZYTAJ: „To będzie pomnik naszej podwójnej noblistki”. W Lublinie powstanie Eksploratorium Marii Curie
Podpisanie listu intencyjnego w sprawie eksploratorium i przedstawienie szczegółów projektu o godzinie 17.00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.
MaTo / opr. WM
Fot. Krzysztof Radzki