Jak wykorzystać potencjał regionu lubelskiego do rozwoju caravaningu – to jedno z zagadnień poruszanych podczas IV Lubelskiego Forum Turystyki, które trwa w Lublinie.
– 99 procent miejsc w województwie, które obsługuje turystów, jest w stanie przyjąć samochody kempingowe bardzo małym nakładem środków, aby zaadoptować miejsce, gdzie można uzupełnić wodę, czy zrzucić nieczystości – mówi Daniel Sagan, twórca kanału KamperManiak. – Caravaningowcy nie wymagają złotych klamek w ubikacjach, żeby móc przyjechać. Jeśli to miejsce jest z możliwością zatrzymania się, z mediami, o których mówiłem, to na pewno caravaningowiec jest w stanie z tego skorzystać. To jest dodatkowy atut dla tych miejsc, bo mogą przyjąć większą liczbę gości, niekoniecznie na przykład w przypadku hoteli ponosić duże koszty, bo każdy klient to jest konieczność uprania pościeli, posprzątania pokoju, a caravaningowiec przyjeżdża ze swoim domem na kołach, staje przy miejscu wyznaczonym przy hotelu i zostaje, płacąc za to, że może z takiej opcji skorzystać.
CZYTAJ: Badanie: prawie połowa Polaków wyrzuca jedzenie
Forum Turystyki potrwa dwa dni. Odbywa się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.
RyK/ opr. DySzcz
Fot. pexels.com
Pliki dźwiękowe
Daniel Sagan


![Ośrodek w Załuczu otrzymał specjalny samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami [WIDEO] 2 EAttachments91845762df8581bec35364732da0b3157283718 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments91845762df8581bec35364732da0b3157283718_xl-350x250.jpg)








