Piłkarki Górnika Łęczna pokonały Pogoń Tczew

459892892 122135625470326514 7809225354267618856 n 2024 09 14 164825

Wysokie zwycięstwo odniosły piłkarki Górnika Łęczna w 5. kolejce Ekstraligi. Zielono-czarne rozbiły przed własną publicznością Pogoń Tczew 6:0.

Górniczki na prowadzenie wyprowadziła Julita Głąb już w 6 minucie spotkania. Pół godziny później ta sama zawodniczka była faulowana w polu karnym rywalek, a rzut karny na bramkę zamieniła Marcjanna Zawadzka. 25-latka jeszcze przed końcem pierwszej połowy dołożyła kolejną bramkę i gospodynie przed przerwą prowadziły 3:0.

W drugiej połowie Górniczki potwierdziły swoją przewagę. W 77 minucie bramkę zdobyła Aleksandra Głąb, a trzy minuty później hat-tricka skompletowała Zawadzka. W 86 minucie wynik ustaliła Julia Piętakiewicz.

W kolejnym spotkaniu łęcznianki 22 września zmierzą się na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała.