W Puławach „nieświęci” zagrają w sobotę (14.09) w piłkę nożną, ale cel będzie jak najbardziej szczytny – dla niepełnosprawnych dzieci. To czwarta edycja charytatywnego turnieju „(Nie)święci w piłkę grają” organizowanego przez Fundację Benedyktyński Zakątek.
– Zebrane pieniądze przeznaczymy na budowę infrastruktury dla naszych podopiecznych – mówi wiceprezes fundacji, siostra Anuarita Ewa Tutka. – Mamy już schody, które łączą nasz plac zabaw z boiskiem. Ale bardzo potrzebna byłaby nam platforma schodowa dla dzieci, które poruszają się na wózkach, ewentualnie mają problemy ze schodzeniem. Będzie to platforma, która połączy górę z dołem. Z dołu będzie można wejść jak gdyby do „nieba”, a z góry zejść na dół, na ziemię, żeby pograć w piłkę.
Pod opieką Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek i Fundacji „Benedyktyński Zakątek” jest ponad 100 niepełnosprawnych dzieci.
CZYTAJ: Bezpieczniej i bardziej komfortowo. Kierowcy pojadą pierwszym odcinkiem obwodnicy [ZDJĘCIA]
A w sobotnim turnieju weźmie udział 8 drużyn. Początek sportowych zmagań w starej hali sportowej przy ulicy Partyzantów w Puławach o godzinie 10.30.
ŁuG / opr. ToMa
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Anuarita Ewa Tutka








![Krakowskie szopki w kazimierskiej Kuncewiczówce [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9218080a679e8532e7487c37238c6aea2312c3b xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments9218080a679e8532e7487c37238c6aea2312c3b_xl-350x250.jpg)


