Kolarstwo: Mateusz Rudyk dwukrotnie triumfuje w Niemczech

447292230 431600579643490 3084514800434048435 n 2024 06 02 082219

Dwa zwycięstwa odniósł zawodnik grupy Lubelskie Perła Polski Mateusz Rudyk (na zdj.) podczas Grand Prix Niemiec w kolarstwie torowym w Cottbus. Najpierw triumfował w sprincie, a następnie okazał się najlepszy  w keirinie.

Inni zawodnicy zespołu uczestniczą w Małopolskim Wyścigu Górskim. Drugi etap z Wieliczki do Nowego Targu długości 148 km wygrał Austriak Felix Ritzinger  Liderem klasyfikacji generalnej został drugi na mecie Duńczyk Gustav Frederik Dahl.  Obaj kolarze o 2 min i 2 sek. wyprzedzili peleton, w którym byli reprezentanci grupy Luberskie Perła Polski. 10. był Paweł Szóstka, 11. Patryk Gieracki 12. miejsce zajął Julian Kot. W klasyfikacji generalnej najwyżej na 7. pozycji plasuje się Gieracki.

Dziś zakończenie wyścigu – etap długości 126 km z Jabłonki na przełęcz Przehyba zakończony 11-kilometrowym podjazdem.