Kacper Gieryk został mistrzem Polski orlików!

448546801 1053768469596944 8839794148488482337 n 2024 06 20 093040

Kacper Gieryk został mistrzem Polski orlików w jeździe indywidualnej na czas. Na liczącej niemal 30 kilometrów trasie wokół mazowieckiego Radzanowa kolarz grupy TC Chrobry Scott Głogów o 24 sekundy wyprzedził drugiego Mateusza Gajdulewicza z Vendée U Pays de la Loire. Trzeci ze stratą minuty i ośmiu sekund był Konrad Waliniak z GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier.

Do rywalizacji kolarzy do lat 23 przystąpiło też kilku zawodników z naszego regionu. Najwyżej – na ósmej pozycji – zmagania ukończył Jakub Musialik z Lubelskie Perła Polski.15 był jego klubowy kolega Julian Kot, a do mety nie dojechał Kacper Majewski, podobnie jak kolarz Pogoni Mostostal Puławy Piotr Kij.

W gronie juniorów najlepszy okazał się Dominik Krzyśków z JEGG-DJR Academy, a na 38. pozycji uplasował się Kacper Kozak z Medisept Mayday Team.

Dziś drugi dzień kolarskich mistrzostw Polski na szosie. Do rywalizacji najpierw przystąpią tandemy, potem odbędzie się wyścig orliczek i elity kobiet, a następnie elity mężczyzn.