Przed burzami z intensywnymi opadami deszczu ostrzegają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Szczególnie intensywne burze mają się pojawić na południu województwa.
CZYTAJ: Najpierw przymrozki, teraz gradobicie. Ogromne straty w powiecie opolskim [WIDEO, ZDJĘCIA]
– Jeżeli możemy to zostańmy w domach i pamiętajmy o kilku ważnych zasadach -apeluje rzecznik prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, starszy kapitan Andrzej Szacoń. – Zabezpieczmy mienie, które jest na balkonach, aby nie stanowiło zagrożenia dla innych. Jeśli jest taka możliwość, to nie parkujmy samochodów pod drzewami. Bardzo często w wyniku burz, silnego wiatru dochodzi do powalonych drzew. Jedno powalone drzewo może uszkodzić kilka pojazdów. jeśli znajdujemy się na zewnątrz, kiedy są silne wyładowania atmosferyczne i pada deszcz, to poszukajmy miejsca, gdzie można się schronić.
CZYTAJ: Początek tygodnia burzowy
Alert drugiego stopnia przed burzami wydano dla powiatów: biłgorajskiego, zamojskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego oraz janowskiego. Dla pozostałych powiatów obowiązuje alert pierwszego stopnia.
Burze w regionie mają się pojawić w godzinach 12:00 – 14:00.
MaTo / opr. AKos
Fot. archiwum RL
Pliki dźwiękowe
starszy kapitan Andrzej Szacoń



![Przy wigilijnym stole. Obrzęd wieczerzy [EWANGELIA] 3 2022-12-24T10:33:14:17 , Fot. Piotr Michalski
2022.12.24. LUBLIN . WIGILA CARITAS ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ .
FOT. PIOTR MICHALSKI](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments8427935581edcdc94945c5918944d56635043a0-350x250.jpg)







