Politechnika Lubelska zbuduje ekodom z konopi, gliny oraz słomy.
Organizatorzy warsztatów zapewniają, że jeśli ktoś szuka alternatywy dla zwykłego, murowanego domu, a zależy mu na komforcie, zdrowiu i rozsądnych kosztach – taki ekodom może być doskonałym rozwiązaniem.
– Ze względu na zmiany klimatyczne ekologiczne budownictwo jest coraz bardziej potrzebne – mówi dr inż. arch. Rafał Strojny. – Dlatego może warto zainwestować trochę więcej, ale zadbać o to środowisko i też mieć dom ekologiczny, który jest nie tylko ekologiczny na etapie budowy, ale on jest biodegradowalny. Z tego względu, że materiały są biodegradowalne i naturalne, to wpływają na to, że taki budynek jest też zdrowy i przyjazny dla człowieka, dla alergików.
Ściany z naturalnych materiałów przepuszczają powietrze i mają właściwości izolacyjne, które zmniejszają potrzebę dodatkowego ocieplenia. Naturalne materiały mogą pomóc w budowie domów energooszczędnych, co jest zgodne z europejskimi dyrektywami dotyczącymi budownictwa.
Warsztaty, w których wezmą udział studenci architektury i budownictwa, są otwarte dla wszystkich zainteresowanych bez wcześniejszych zapisów. Początek w sali 35 Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej o 9:30. Zajęcia potrwają do 15:30.
EwKa / opr. PrzeG
Fot. Politechnika Lubelska FB