XVIII Prezentacje w Tańcach Narodowych – Polonez 2024 odbędą się dziś (10.05) w amfiteatrze w Białej Podlaskiej.
– Na scenie wystąpią dzieci z bialskich przedszkoli i szkół podstawowych, a także zespoły ludowe „Podlasie” i „Biawena” – mówi organizatorka wydarzenia Violetta Chmielewska. – Zobaczymy polonezy, zobaczymy krakowiaki z lajkonikiem, zobaczymy pląsy na ludowo z regionu Lubelszczyzny. I w takich klimatach będziemy dzisiaj w amfiteatrze bialskim bawić się, cieszyć się, że możemy razem być i tworzyć taką wspólnotę, bo obecnie być patriotą to chyba być we wspólnocie. To jest podstawowy cel tego działania, które robimy od tylu lat, żeby w tych naszych najmłodszych uczestnikach wszczepiać nasze tradycje narodowe i tradycje folklorowe – dodaje.
CZYTAJ: 34. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku. Oficjalne otwarcie w Operze Lubelskiej
Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. J. Kochanowskiego w Białej Podlaskiej.
Początek o godzinie 12.
MaT / opr. KrJ
Fot. Bialskie Centrum Kultury
Pliki dźwiękowe
Violetta Chmielewska









![Była bardzo potrzebna. Pierwsza taka hala w regionie już stanęła [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9273960b3fcd4bf2eae160887fb6bbbf6e08df5 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/01/EAttachments9273960b3fcd4bf2eae160887fb6bbbf6e08df5_xl-350x250.jpg)

