Jarosław Modzelewski otworzył w Kamienicy Celejowskiej Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu wystawę zatytułowaną „Jarosław Modzelewski – przestrzeń doświadczana”. Jak pisze kuratorka ekspozycji, Dorota Seweryn-Puchalska: „ Naznaczony obecnością artystów Kazimierz stał się miastem sztuki nie zatracając jednak małomiasteczkowego charakteru. Jarosław Modzelewski znakomicie odczytał jego wielowymiarowość.” W „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” o tym, jaki opór stawia Kazimierz, jaka jest historia kilku obrazów i o relacji między realną rzeczywistością a rzeczywistością obrazu porozmawiamy z malarzem.
O spotkaniu wokół najnowszego numeru kwartalnika Akcent i o jego zawartości opowie red. naczelny pisma Bogusław Wróblewski
Czy prezeska jest gorsza od prezesa? Jest, jeśli jest kiepską prezeską. Dlaczego więc nawet tym najlepszym prezeskom zdarza się unikać żeńskiej formy nazwy stanowiska? Czy feminatywy to nowomowa? Lewacka ideologia? Kiedy język jest inkluzywny? Skąd się biorą normy językowe? Czy gramatyka ma propozycje dla wszystkich? Na te i inne pytania Grażyny Lutosławskiej związane ze zmianami, jakie zachodzą w języku odpowiadał w Teatrze Starym Maciej Makselon. Przywołamy fragmenty tego wieczoru.
W 405 odcinku słuchowiska „Bazarek” do akcji wkracza Franek.
Na zdjęciu: „Malarze w Kazimierzu (Kazimierz w malarzach)” obraz Jarosława Modzelewskiego na wystawie w Kamienicy Celejowskiej w Kazimierzu.