Stawy na rzece Klukówka w Białej Podlaskiej zostaną zagospodarowane na kąpielisko i cele retencyjne. Należące do Lasów Państwowych stawy zostaną przekazane miastu w zamian za miejskie tereny leśne położone w Kaliłowie. O zgodzie na taką zamianę terenów poinformował dziś zastępca dyrektora do spraw gospodarki leśnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Mariusz Kiczyński.
– Jesteśmy przygotowani, aby stawy na Klukówce były wykorzystane na cele rekreacyjne – mówi prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. – Przecież do stawów na Klukówce właśnie w tej kadencji doprowadziliśmy drogę pieszą i rowerową z parkingami i terenem rekreacyjnym, który przy tych stawach stworzyliśmy. Nie tylko rekreacyjnym, ale także np. z czatownią do obserwacji nadrzecznej przyrody. Po przekazaniu tego terenu chcieliśmy zagospodarować te stawy do celów retencji i przyjaznego terenu rekreacyjnego z plażą, kąpieliskiem, pomostem, wypożyczalnią rowerów wodnych, kajaków i łódek.
CZYTAJ: Lublin jednym z najlepszych do życia miast w Polsce [ZDJĘCIA]
Prezydent Białej Podlaskiej przypomniał, że miasto o pozyskanie stawów zabiegało od dłuższego czasu. Dodał, że zgoda na ich pozyskanie nie była możliwa za rządów Prawa i Sprawiedliwości.
MaT / opr. WM
Fot. Miasto Biała Podlaska / kadr
Pliki dźwiękowe
Michał Litwiniuk




![Prawie 1500 ton nielegalnych odpadów z Ukrainy zatrzymano w Dorohusku [ZDJĘCIA] 4 EAttachments9211172d41f41fa8c19d710efdc9ffc525d95bc xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments9211172d41f41fa8c19d710efdc9ffc525d95bc_xl-350x250.jpg)






