Pracownicy i studenci Politechniki Lubelskiej będą przez dwa dni oddawać krew. Akcję organizuje działający przy uczelni Klub Honorowych Dawców Krwi PCK.
CZYTAJ: Lider w dziedzinie terapii genowej. Lubelski szpital szkoli zagranicznych lekarzy
Krew będą pobierać pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. W ubiegłym roku na uczelni zebrano ponad 550 litrów krwi.
Do punktu zbiórki należy przyjść wypoczętym, po lekkim posiłku i dobrze nawodnionym. Trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości. Procedura kwalifikacyjna polega na pobraniu próbki krwi do badań, wypełnieniu ankiety i wywiadzie lekarskim. Dopiero po tym dochodzi do faktycznego oddania 450 ml krwi, które nie trwa zwykle więcej niż 5-10 minut.
Akcja odbędzie się dziś (09.04) i jutro (10.04) w Rdzewiaku w sali 414 w godzinach 8.30- 14:00.
ZAlew / opr. LisA
Fot. archiwum


![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 3 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)





