Pracownicy i studenci Politechniki Lubelskiej będą przez dwa dni oddawać krew. Akcję organizuje działający przy uczelni Klub Honorowych Dawców Krwi PCK.
CZYTAJ: Lider w dziedzinie terapii genowej. Lubelski szpital szkoli zagranicznych lekarzy
Krew będą pobierać pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. W ubiegłym roku na uczelni zebrano ponad 550 litrów krwi.
Do punktu zbiórki należy przyjść wypoczętym, po lekkim posiłku i dobrze nawodnionym. Trzeba mieć ze sobą dokument tożsamości. Procedura kwalifikacyjna polega na pobraniu próbki krwi do badań, wypełnieniu ankiety i wywiadzie lekarskim. Dopiero po tym dochodzi do faktycznego oddania 450 ml krwi, które nie trwa zwykle więcej niż 5-10 minut.
Akcja odbędzie się dziś (09.04) i jutro (10.04) w Rdzewiaku w sali 414 w godzinach 8.30- 14:00.
ZAlew / opr. LisA
Fot. archiwum







![Renesansowy pochód w centrum miasta. Świętują ważną rocznicę [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49_xl-1-350x250.jpg)
!["W końcu wraca do mieszkańców". Park Bronowicki otwarty po rewitalizacji [ZDJĘCIA] 9 EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646_xl-1-350x250.jpg)

