Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek przegrała ze startującą z numerem 14. Rosjanką Jekateriną Aleksandrową 4:6, 2:6 w 1/8 finału turnieju WTA rangi 1000 w Miami. Pojedynek trwał godzinę i 25 minut.
W ten sposób Polka straciła szansę na drugi w karierze tzw. Sunshine Double, jak określane są triumfy w następujących po sobie zawodach w Indian Wells w Kalifornii, gdzie okazała się najlepsza dziewięć dni temu, oraz w Miami na Florydzie. Wygrała obie imprezy w 2022 roku jako wówczas 20-letnia zawodniczka, najmłodsza w historii, a gdyby uczyniła to powtórnie, wyrównałaby osiągnięcie Niemki Steffi Graf z lat 1994 i 1996.
Ponadto w elitarnym gronie Sunshine Double Club są tylko Belgijka Kim Clijsters, triumfatorka z 2005 roku, oraz Białorusinka Wiktoria Azarenka, najlepsza w 2016.
W ćwierćfinale Aleksandrowa zmierzy się z Amerykanką Jessicą Pegulą (nr 5).
PAP / RL / opr. WM
Fot. PAP/Marcin Cholewiński





![Polka zachwyciła Francuzów. Maja Chwalińska zagra o tytuł French Open [WIDEO] 4 EAttachments9560222300cd6bcdc0c85fcf8b70ae3548ca8ba xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9560222300cd6bcdc0c85fcf8b70ae3548ca8ba_xl-350x250.jpg)






