Hamas zaakceptował we wtorek „zmodyfikowaną wersję” amerykańskiej propozycji rozejmu i uwolnienia zakładników – podał izraelski portal Jerusalem Post. Przedstawiciele terrorystycznego ugrupowania mają wrócić do Kairu, w którym toczyły się wcześniejsze negocjacje, aby przedyskutować szczegóły planu – przekazał portal, powołując się na arabskiego nadawcę Al-Arabiya.
Nie są znane szczegóły „modyfikacji”. Amerykańska propozycja zakładała zaprzestanie walk w Strefie Gazy oraz wypuszczenie palestyńskich więźniów w zamian za uwolnienie zakładników, porwanych przez terrorystów podczas ataku na Izrael 7 października ubiegłego roku.
CZYTAJ: MSZ czeka na wynik śledztwa w sprawie rzekomych powiązań personelu UNRWA z atakiem Hamasu na Izrael
Wcześniej we wtorek doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan wezwał Hamas do uwolnienia części uprowadzonych w zamian za zawieszenie broni. „Na stole leży sześciotygodniowe zawieszenie broni, okres pozwalający na zbudowanie czegoś trwalszego, pod prostym warunkiem, że Hamas wypuści kobiety, rannych i seniorów” – powiedział Sullivan dziennikarzom.
PAP / RL / opr. WM
Fot. EPA/ABIR SULTAN Dostawca: PAP/EPA




![Jedyne w Europie. W Dęblinie powstanie centrum serwisowe silników do czołgów Abrams [ZDJĘCIA] 5 EAttachments95226717de537ef93182d1a57b4c04cad666edd xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/05/EAttachments95226717de537ef93182d1a57b4c04cad666edd_xl-1-350x250.jpg)





