11 marca 1930 r. Otwarto regularną linię pasażerską z Gdyni do Nowego Jorku
Przez 58 lat pisano legendę polskich transatlantyków. Pierwsze podniosły biało-czerwoną banderę w 1930 roku. Ostatni rejs historia notuje w 1988 roku. Portem macierzystym wszystkich była Gdynia.
Fot. wikimedia.org
Pliki dźwiękowe
11.03.2024 Expresem przez historię




![Top 5 wydarzeń kulturalnych w regionie [8-12 czerwca] 5 EAttachments9563963350bb9b4492e3f107519917dbd199e19 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9563963350bb9b4492e3f107519917dbd199e19_xl-350x250.jpg)





