Lublin zaprezentował strategię działania w kontekście pracy z młodzieżą. Założenia zawarto w dokumencie „Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina”.
– Ten dokument m.in. zapewnia kontynuację programów, które już są realizowane – mówi zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji Beata Stepaniuk-Kuśmierzak. – Wszystkie te instrumenty i narzędzia, które uruchomiliśmy w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży, realizujemy. Chociażby przestrzenie młodzieżowe czy miejski aktywator młodzieżowy. To ten projekt, który zakłada granty dla młodych ludzi w obszarach innych niż kultura, sport, czyli społecznych, obywatelskich.
CZYTAJ: „Nauczyciele bardzo na to czekają”. Lublin jako pierwsze miasto wypłaci podwyżki [ZDJĘCIA]
– Brałam udział w konsultacjach nad tym projektem – mówi Kaja Możdżeń z XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie. – Cieszył mnie wtedy widok tych wszystkich założeń i celów, które są zaplanowane do realizacji. To daje znak, że miasto chce działać i będzie działać w stronę wsparcia młodych ludzi.
Dokument ten także określa wytyczne dla podmiotów czy organizacji społecznych współpracujących z młodzieżą. Prace nad nim trwały od marca do listopada 2023 roku.
![Miasto młodych. Ratusz o polityce młodzieżowej Lublina [ZDJĘCIA] 2 Konferencja prasowa w dn. 28.02.2024 r. fot. Miasto Lublin (2).jpg](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2024/02/konferencja_prasowa_w_dn._28.02.2024_r._fot._miasto_lublin_2-2024-02-28-202336.jpg?size=md)
Dokument „Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina” jutro (29.02) trafi pod obrady na sesji Rady Miasta.
InYa / opr. PrzeG
Fot. Krzysztof Radzki, Miasto Lublin
Pliki dźwiękowe
Beata Stepaniuk - Kuśmierzak
Kaja Możdżeń

![Miasto młodych. Ratusz o polityce młodzieżowej Lublina [ZDJĘCIA] 1 konferencja prasowa w dn. 28.02.2024 r. fot. miasto lublin 1 2024 02 28 202339](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2024/02/konferencja_prasowa_w_dn._28.02.2024_r._fot._miasto_lublin_1-2024-02-28-202339-750x375.jpg)
















