Autobusy i trolejbusy kursują w Lublinie z opóźnieniami. To efekt porannych oblodzeń.
– Choć sytuacja na ulicach miasta się poprawia, to problemy mogą jeszcze występować – mówi rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie Monika Fisz. – W godzinach porannych z uwagi na lokalne oblodzenia, szczególnie na wzniesieniach, występowały utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Niemniej obecnie z uwagi na te utrudnienia autobusy i trolejbusy kursują z opóźnieniami. Sytuacja się stabilizuje, natomiast po tym porannym szczycie dopiero pojazdy powinny wrócić do czasów rozkładowych.
CZYTAJ: Oblodzone chodniki i drogi. Trudne warunki w Lublinie
Rano na ul. Łęczyńskiej w Lublinie zderzyły się dwa pojazdy komunikacji miejskiej. Na ul. Droga Męczenników Majdanka trolejbus wpadł w poślizg i wjechał w słupek znajdujący się na wyspie na przejściu dla pieszych.
ZTM apeluje do pasażerów o korzystanie z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz aplikacji, które pokazują rzeczywiste położenie danego pojazdu.
Aktualnie na lubelskich ulicach pracuje 17 pojazdów zimowego utrzymania dróg. Nawierzchnie dróg i chodników są śliskie po nocnych opadach deszczu i deszczu ze śniegiem.
– Pierwsze pojazdy wyjechały na ulice Lublina pomiędzy 2:00 a 3:00 w nocy. Służby wciąż pracują – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza. – Akcja na ulicach pierwszego i drugiego standardu dobiega już końca. Następnie służby przejdą do realizacji trzeciego standardu oraz zgłoszeń interwencyjnych. Aktualnie główny układ komunikacyjny jest przejezdny z nawierzchnią mokrą i czarną, ale w niektórych rejonach mogą jeszcze występować utrudnienia w ruchu do momentu kiedy zadziała sól. To może być aleja Warszawska, Droga Męczenników Majdanka, Nasutowska, Kosmowska czy też Zbożowa lub Północna, a także część obszaru dzielnicy Czechów.
CZYTAJ: Uwaga na śliskie chodniki i ulice. Synoptycy ostrzegają
Obecnie pracuje także 14 brygad ręcznych, które posypują chodniki i przejścia dla pieszych, a także schody i kładki – zapewnia ratusz.
MaK / opr. PrzeG
Fot. archiwum