Do 3 lat więzienia grozi 19-latkowi ze Świdnika, który podał 18-letniej koleżance środki odurzające. Po zażyciu narkotyków kobieta źle się poczuła i w ciężkim stanie trafiła do szpitala.
Jak ustalili policjanci, ta sama substancja została udzielona jeszcze jednej osobie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 19-latek usłyszał trzy zarzuty. Umyślnego narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w wyniku zażycia środka odurzającego oraz dwa zarzuty udzielania nieustalonej substancji odurzającej dwóm osobom.
CZYTAJ: Akt oskarżenia przeciwko przemytnikom papierosów [ZDJĘCIA]
Prokuratura w Świdniku zastosowała wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.
PaSe / opr. PrzeG
Fot. KWP Lublin




![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 5 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)
![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 6 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)




