Symulator wybuchu poduszki powietrznej, a także czasu reakcji kierowcy zakupił bialski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
CZYTAJ: Przyroda budzi się do życia. Widać już pierwsze oznaki wiosny [ZDJĘCIA]
– Na bazie nowych urządzeń utworzono Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – mówi dyrektor placówki Wojciech Babicz. – Symulator czasu reakcji to symulator, dzięki któremu każda osoba może na własnej skórze zobaczyć, jak wpływ prędkości i różnych warunków atmosferycznych wpływa na rzeczywistą drogę hamowania. Zakupiliśmy także symulator wybuchu poduszki powietrznej, który pokazuje, jaka jest realna siła, kiedy taka poduszka powietrzna w naszym samochodzie by wybuchła. Ma to uświadomić po co m.in. są te poduszki powietrzne, jaka jest prawidłowa pozycja w samochodzie, zapinanie pasów.

Wśród urządzeń są SEN gogle, które pozwalają pokazać, jak zachowuje się na drodze kierowca, który ma za sobą nieprzespaną noc. Z urządzeń na prowadzonych przez WORD szkoleniach będą mogli skorzystać bezpłatnie mieszkańcy miasta. Zapisywać na szkolenia należy się przez stronę internetową WORD.
MaT/ opr. DySzcz
Fot. nadesłane
Pliki dźwiękowe
Wojciech Babicz









![Prawie 1500 ton nielegalnych odpadów z Ukrainy zatrzymano w Dorohusku [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9211172d41f41fa8c19d710efdc9ffc525d95bc xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments9211172d41f41fa8c19d710efdc9ffc525d95bc_xl-350x250.jpg)






