Piłkarze Górnika Łęczna wygrywają w pierwszym zimowym sparingu

417508648 938999241270191 7941487570572139001 n 2024 01 19 163006

Pierwszy zimowy sparing mają za sobą piłkarze Górnika Łęczna. Przygotowujący się do wznowienia rozgrywek Fortuna 1-ligi pierwszoligowiec wygrał w Świdniku z trzecioligową Świdniczanką 3:1.

Bramki dla Górnika zdobyli: Karol Podliński, Marcin Grabowski i Mateusz Młyński. Świdcznianka odpowiedziała trafieniem zawodnika testowanego. 

Mecz rozegrano w wymiarze czterech 25-minutowych kwart.

– To był pożyteczny sparing – ocenił pomocnik Górnika Kacper Łukasiak. – Pierwszy tydzień przygotowań był mocny. Trenujemy od początku bardzo intensywnie i to było fajne zakończenie tygodnia u nas. Zagraliśmy wartościowy mecz, teraz udajemy się na zgrupowanie do Kielc i dalej będziemy ciężko pracować. 

Na obozie w Kielcach łęcznianie będą przebywać do piątku 26 stycznia. W tym czasie rozegrają dwa mecze kontrolne – 23 stycznia w Kielcach z GKSem Bełchatów i 26 stycznia w Niepołomicach z miejscową Puszczą.

Świdniczanka kolejny sparing zaplanowała 24 stycznia, a jej rywalem będzie wtedy Lublinianka.

JK

Fot. Górnik Łęczna Facebook

 

Exit mobile version