Miłośnicy fotografii po raz kolejny spotkali się w Kazimierzu Dolnym. Comiesięczne spotkania pod nazwą Kazimierska Wiosna Fotograficzna to wystawy, plenery i różne warsztaty.
– Kazimierz inspiruje, ale także zachwyca i zadziwia – mówi organizator tego wydarzenia Maks Skrzeczkowski. – On potrafi tak zaskakiwać, że każdego dnia jest inna aura i nie chodzi o to, że kilka dni temu było -14°C. Dla mnie jest fajne, że Kazimierz jest światłolubny i bardzo światłoczuły. Jeżeli są silne chmury, tak jak teraz, to wszystko jest takie przygaszone, ale jak to słońce błyśnie to nagle jest iluminacja prawie jak z renesansowych obrazów. Nagle ta nasza piękna architektura dostaje impulsu.
Częścią dzisiejszego fotograficznego spotkania jest otwarcie kilku wystaw – między innymi prac wykonanych przez członków Związku Polskich Fotografów Przyrody z okręgu mazowieckiego. Ta ekspozycja zostanie otwarta w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego o 13.30.
ŁuG / opr. AKos
Fot. archiwum RL
Pliki dźwiękowe
Maks Skrzeczkowski


![Gry bitewne w Puławach. Turnieje i pokazy na igrzyskach [ZDJĘCIA] 3 EAttachments93483758e4615cfeb0b81b501f01d9eadbca9d9 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/02/EAttachments93483758e4615cfeb0b81b501f01d9eadbca9d9_xl-350x250.jpg)







