W pierwszej części audycji z cyklu “Radioteatr” premiera słuchowiska pt. “List do STANFORA” poświęconego twórczości literackiej Stanisława Fornala (pseudonim literacki – STANFOR). Stanisław Fornal, ur. w 1933 roku w Częstochowie studiował filologię polską na uniwersytetach we Wrocławiu i Łodzi, pracował jako dziennikarz radiowy w Rozgłośni Polskiego Radia w Kielcach, od 1975 roku jako zastępca redaktora naczelnego i dziennikarz w Radiu Lublin. Obok wybitnych słuchowisk i reportaży radiowych (np. o Radiu Majdanek) był autorem książek o historii Rozgłośni regionalnych: “Harce na hercach”(Kielce) , “Anteny nad Bystrzycą” (Lublin), Opublikował także (na podstawie własnych nagrań) wybór bajek i gawęd ludowych pt. “Roztropność wieśniacza”. Ale twórczość literacka, w której znajdował najwększe upodobanie to formy krótkie: aforyzmy, fraszki, tzw. “minimy” (np. “aforyzm czai się między niedomilczeniem a niedopowiedzeniem”). W 2010 roku Stanisław Fornal prezkazał swoje autorskie książki z dedykacjami red.Marii Brzezińskiej z Redakcji Publicystyki Kulturalenj. W kilka miesięcy od jego odejścia – zmarł jesienią 2023 roku – Radio Lublin publikuje poświęconą mu audycję: “List do STANFORA”.
Obok Marii Brzezińskiej w audycji biorą udział: aktorzy: Paulina Połowniak, Edyta Ostojak, Tomasz Bielawiec, Marcin Sanakiewicz i z RL – Jarosław Zoń.
W drugiej części programu fragment słuchowiska archiwalnego w reżyserii Marii Brzezińskiej “Witraż pamięci”; poezja Wandy Łomnickiej – Dulak z Piwnicznej dedykowana jej matce, góralce z Beskidu Sądeckiego (wiersze pisane językiem literackim i gwarą)
W ilustracji muzycznej programu: kolędy (wieczór przed Wigilią).
Fot. Stanisław Fornal Facebook