We wtorek na terenie województwa lubelskiego doszło do 6 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Zatrzymano 12 nietrzeźwych kierujących, odnotowano 63 kolizje drogowe. Trwa policyjna akcja „Wszystkich Świętych”.
– Apelujemy do kierujących o rozważną jazdę, cierpliwość, a także zwracanie uwagi na pieszych. Do tych z kolei apelujemy o ostrożność podczas poruszania się w rejonie cmentarzy i – po zmroku – używanie elementów odblaskowych – mówi podkomisarz Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających nekropolie czuwają policjanci, którzy kierują ruchem. Podczas służby mundurowi skupiają szczególną uwagę na drogi wojewódzkie i krajowe, ponieważ szczególnie dzisiaj – w dzień Wszystkich Świętych, ruch tam jest największy.
CZYTAJ: Wszystkich Świętych na drogach. W wielu miejscach zmiana organizacji ruchu
– Funkcjonariusze kontrolują nie tylko prędkość pojazdów, ale także sprawdzają stan trzeźwości kierujących i sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci – dodaje podkomisarz Karbowniczek.
W 2022 roku w trakcie przedłużonego 6-dniowego okresu świątecznego na drogach Lubelszczyzny doszło do 11 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 84 nietrzeźwych kierujących. Doszło do 286 kolizji drogowych.
PaSe / opr. PrzeG
Fot. KWP Lublin







![Lubelskie przedszkolaki przywołały wiosnę [ZDJĘCIA] 8 EAttachments940337269b58c4568fc1e1604816b750a5b75b0 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/03/EAttachments940337269b58c4568fc1e1604816b750a5b75b0_xl-1-350x250.jpg)


