Sztuczna inteligencja będzie, a właściwie już ma, duży wpływ na kształt rynku pracy – uważają specjaliści. Niektóre zawody znikną, ale pojawią się nowe, zmienią się także oczekiwane kompetencje.
CZYTAJ: Jak sztuczna inteligencja zmieni rynek pracy?
17,5 tysiąca zasiłków pogrzebowych wydał w ubiegłym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych dla mieszkańców województwa lubelskiego. Przedstawiciele branży pogrzebowej zauważają, że 4 tysiące złotych to w wielu przypadkach za mało, aby pokryć wszystkie koszty związane z pochówkiem.
CZYTAJ: „Trzeba zbierać już za życia”. Czy będzie waloryzacja zasiłku pogrzebowego?
Od ponad 20 lat pracował w Polsce, po wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie wyjechał do Charkowa. Dziś jest kapelanem szpitala wojskowego. Ks. Michał Prokopiw codziennie pomaga rannym żołnierzom, a także pracownikom lecznicy.
CZYTAJ: Kapelan szpitala wojskowego w Ukrainie: Bronić się przed agresorem to prawo i obowiązek
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. Inna Yasnitska


![Eksplozja gazu i pożar domu pod Zamościem. Dwie osoby w stanie ciężkim [ZDJĘCIA] 2 EAttachments922214660bdb6e3400ca66fc35f40ba45b90753 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments922214660bdb6e3400ca66fc35f40ba45b90753_xl-350x250.jpg)








