– W Janowie Lubelskim powstanie jednostka wojskowa. Będzie to batalion logistyczny wchodzący w skład 4. Brygady Logistycznej – powiedział na spotkaniu z mieszkańcami tego miasta minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Błaszczak na wstępie piątkowego (06.10) spotkania w Janowie Lubelskim podkreślił, że ma do przekazania wiadomość związaną z budowaniem jednostek Wojska Polskiego we wschodniej części kraju, w tym na Lubelszczyźnie.
CZYTAJ: Rozwój i bezpieczeństwo. Na Lubelszczyźnie powstaną nowe jednostki wojskowe [ZDJĘCIA]
– W Janowie Lubelskim będzie jednostka wojskowa. Będzie stacjonowało Wojsko Polskie – zapowiedział. Jak wyjaśnił, będzie to batalion logistyczny wchodzący w skład 4. Brygady Logistycznej.
– Władze samorządowe są bardzo pozytywnie nastawione do tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom – dodaje minister Błaszczak. – Rozmawialiśmy z Lasami Państwowymi i mamy rezultat: Wojsko Polskie pozyskało od Lasów Państwowych – przy wsparciu samorządu powiatu janowskiego – nieruchomość, na której będzie jednostka wojskowa.
Nowa jednostka powstanie w Gierłachach, w części Janowa Lubelskiego.
– Obszar przeznaczony pod jednostkę to tereny Skarbu Państwa. Do tej pory to była szkółka leśna. Lasy znalazły inną lokalizację i teren został niezagospodarowany – mówi starosta janowski Artur Pizoń. – Teraz zagospodarujemy go w sposób fantastyczny. To są nowe miejsca pracy, nowe okazje, nowe szanse dla Janowa Lubelskiego i powiatu janowskiego. Hodzi nam o to, żeby tworzyć miejsca pracy.
Zadaniem ministra Błaszczaka nowa jednostka wojskowa powstanie w ciągu pół roku.
AP / PAP / opr. ToMa
Fot. Piotr Piela
Pliki dźwiękowe
Artur Pizoń
Mariusz Błaszczak





![Ośrodek w Załuczu otrzymał specjalny samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami [WIDEO] 3 EAttachments91845762df8581bec35364732da0b3157283718 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments91845762df8581bec35364732da0b3157283718_xl-350x250.jpg)








