Lubelskie Perła Polski ma nowego dyrektora sportowego

391617445 301949472608602 5361950041297583594 n 2023 10 18 225213

Dariusz Bigos został nowym dyrektorem sportowym kolarskiej grupy Lubelskie.Perła Polski. Na tym stanowisku zastąpił on  Pawła Staszczaka.

Jako zawodnik Bigos zajął w 1994 roku 6. miejsce na Tour de Pologne oraz triumfował w wyścigu Circuito de Nafarros. Po zakończeniu kariery sportowej był m.in. trenerem grupy CCC Piechowice, w której prowadził późniejszą, dwukrotną medalistkę olimpijską w kolarstwie górskim Maję Włoszczowską.

Grupa Lubelskie.Perła Polski poinformowała również, że podjęła już kroki zmierzające do rejestracji drużyny na poziomie UCI Continental Team, czyli 3. dywizji w zawodowym peletonie. Skład grupy na przyszły rok ma liczyć dwunastu zawodników.

Miniony już sezon był debiutancki dla lubelskiej drużyny. Do jej największych sukcesów należą mistrzostwo Polski orlików ze startu wspólnego, które zdobył Mikołaj Szulik oraz górskie mistrzostwo Polski elity Pawła Szóstki.