W Lublinie po raz drugi odbył się Piknik Naukowy „Z nauką za pan brat” na błoniach Politechniki Lubelskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Granica Bezpieczny Wschód. Tematem przewodnim były: nauka, rozwój i innowacja. Cel imprezy to upowszechnianie nauki wśród młodych ludzi.
Koncerty, zabawy, konkursy, pokazy straży pożarnej oraz Wojska Polskiego to tylko część atrakcji, jakie można było zobaczyć podczas imprezy.
Piknik był oryginalnym i ciekawym rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Patronem wydarzenia był Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.
SaB / opr. WM
Fot. Sandra Bochyńska
Pliki dźwiękowe
Piknik naukowy












![Top 6 wydarzeń kulturalnych w regionie [22-26 czerwca] 6 EAttachments958706834cacd0717750049c3bd39a91cc90e47 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments958706834cacd0717750049c3bd39a91cc90e47_xl-1-350x250.jpg)
![Ilustracje i obrazy. Nowa wystawa w Galerii Saskiej [ZDJĘCIA] 7 EAttachments95922322415a700f6e96d1415bfe7d9d9cecbf4 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95922322415a700f6e96d1415bfe7d9d9cecbf4_xl-350x250.jpg)



