Lider partii Konfederacja Wolność i Niepodległość Grzegorz Braun w trybie interwencji poselskiej ponownie pojawił się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.
Poseł zażądał między innymi dostępu do dokumentacji szpitala tymczasowego utworzonego w Lublinie podczas pandemii COVID -19, a także informacji na temat przyjętych w regionie migrantów – zwłaszcza z Afryki czy Azji.
– Chcę się również dowiedzieć o sprawie nauczycielki z Kocka, która zmarła po przyjęciu tzw. szczepionki przeciw COVID -19 – mówi poseł Grzegorz Braun. – Trudno było nie wiązać przedwczesnej śmierci z udziałem w eksperymencie medycznym i pan wojewoda powiedział, że przyjrzy się sprawie. Jakie były wyniki tego przyglądania się? Dziś mam nadzieję, że o tym przeczytamy w dokumentach.
Posłowi podczas interwencji towarzyszyli między innymi: kandydat do Sejmu z list Konfederacji Wolności i Niepodległość prof. Ryszard Zajączkowski oraz startujący do Senatu prof. Mirosław Piotrowski.
– Udostępnimy wspomniane dokumenty, ale tylko posłowi, nikomu innemu – mówi dyrektor Wydziału Prawnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Paweł Chruściel. – Możemy udostępnić panu wszystkie materiały i zrobimy to ochoczo, natomiast możemy to zrobić tylko posłowi, szczególnie, że materiały, o które pan wnioskował zawierają też dane prawnie chronione – dane osobowe, medyczne. Nie możemy ich udostępniać w obecności osób trzecich.
Ostatecznie przedstawiciele Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego zobowiązali się przesłać kopie dokumentów pod adres biura poselskiego Grzegorza Brauna.
MaTo/ opr. DySzcz
Fot. Krzysztof Radzki