Władze Politechniki Lubelskiej zawiadomiły policję o kradzieży wyposażenia w akademiku nr 1 przy ul Nadbystrzyckiej. Uczelnia szacuje straty na 70 tysięcy złotych.
Obecnie w akademiku trwa remont wykonywany przez zewnętrzną firmę. Zanim te prace się rozpoczęły z budynku zniknęło wyposażenie – wszystkie umywalki, muszle klozetowe, krany, kaloryfery, drzwi – w sumie setki przedmiotów.
– Trwa wewnętrzne dochodzenie, a o kradzieży zawiadomiliśmy policję – mówi nam rzecznik Politechniki Lubelskiej Iwona Czajkowska-Deneka.
CZYTAJ: Lubelska uczelnia zaprasza na wakacje z historią
– Prace przygotowawcze do remontu akademika miały być prowadzone naszymi siłami, ale nie wiemy kto dokonał kradzieży i chcemy by ustaliła to policja – mówi Czajkowska-Deneka.
– Postępowanie jest w toku, nikt nie usłyszał żadnych zarzutów – potwierdza rzecznik komendy miejskiej policji w Lublinie Kamil Gołębiowski.
Trwa ustalanie okoliczności tej sprawy.
TSpi / opr. PrzeG
Fot. archiwum




![Kuchnia i kobiety renesansu. Międzynarodowy festiwal w Lublinie [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9574782d91c5d629499cbc0d760784638f55426 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9574782d91c5d629499cbc0d760784638f55426_xl-1-350x250.jpg)
![Finał z niespodzianką. Lubelskie mistrzostwa zakończone na szklanym korcie [ZDJĘCIA] 6 EAttachments9576673cae9e1cde6c73a4d8b5a5a1a185143f4 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9576673cae9e1cde6c73a4d8b5a5a1a185143f4_xl-1-350x250.jpg)




