Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin zagrają w Eurolidze. Klub prowadzący drużynę mistrzyń Polski pochwalił się, że dopełnił wszystkich formalności koniecznych do tego, by wystąpić w najmocniejszych europejskich rozgrywkach.
Radości z tego tytułu nie ukrywa trener akademiczek Krzysztof Szewczyk: – Dla każdego klubu, trenera i zawodnika to jest cel i marzenie. W zeszłym roku udało nam się zdobyć mistrzostwo Polski, dzięki czemu będziemy mogli uczestniczyć w rozgrywkach Euroligi, za co dziękujemy naszym sponsorom. Cieszymy się też z tego, że kibice, dla których przecież gramy, będą mogli zobaczyć najlepsze zespoły, najlepszych graczy w Europie i na świecie. Wydaje nam się, że skład, który zbudowaliśmy, pozwoli nam godnie reprezentować miasto Lublin, klub i naszych kibiców. Serdecznie wszystkich zapraszamy już od października na mecze Euroligi.
Przygotowania do nowego sezonu lubelski zespół rozpocznie w drugiej połowie sierpnia.
JK
Fot. archiwum
Pliki dźwiękowe
Krzysztof Szewczyk







![Pozbyli się guza wielkości piłki tenisowej i uratowali nerkę! Sukces lubelskich urologów [ZDJĘCIA] 8 EAttachments93421718a11cf40e0a9414b662bda6fd0677a50 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/02/EAttachments93421718a11cf40e0a9414b662bda6fd0677a50_xl-1-350x250.jpg)


