Reprezentacja Polski siatkarzy zwyciężyła w Lidze Narodów. W decydującym spotkaniu turnieju finałowego w Gdańsku drużyna serbskiego trenera Nikoli Grbicia pokonała Stany Zjednoczone 3:1 (25:23, 24:26, 25:18, 25:18). Na trzeciej pozycji uplasowała się Japonia, która wygrała z Włochami 3:2 (25:18, 25:23, 17:25, 17:25, 15:9).
To pierwszy triumf „Biało-Czerwonych” w Lidze Narodów.
IAR/ RL/ opr. DySzcz
Fot. PAP/Adam Warżawa

![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 2 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 4 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)




![Nie tylko muzyka. Słynny festiwal trwa w Kazimierzu Dolnym [ZDJĘCIA] 9 EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a_xl-350x250.jpg)

