Oded Kogut wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza – niespełna 174 km ze startem i metą w Grodzisku Mazowieckim. Reprezentant Izraela po finiszu z peletonu wyprzedził Niemca Leslie Lührsa i Bartosza Rudyka.
Tym razem wśród zawodników z naszego regionu najwyżej sklasyfikowany został Filip Biernacki z Pogoni Mostostal Puławy, który linię mety minął jako osiemnasty. Dwudziesty drugi był z kolei Paweł Więczkowski z Lubelskie. Perła Polski.
W klasyfikacji generalnej Kogut, który wygrał również środowy etap, powiększył przewagę nad drugim Łotyszem Martinšem Pluto. Trzecie miejsce zajmuje Rudyk. Na 25. miejscu jest Więczkowski, a na 30. Biernacki. Paweł Szóstka z lubelskiej grupy, który wczoraj (26.07) do mety dojechał jako ósmy, dziś (27.07) zanotował sporą stratę i spadł na 29. lokatę.
Jutro trzeci etap – 154 km ze startem i metą w Płońsku.
PJ
Fot. PAP/Piotr Nowak




![50 lat Yacht Clubu UMCS [ZDJĘCIA] 5 EAttachments95990623f0738daead0ae029da3488fb098fd6f xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95990623f0738daead0ae029da3488fb098fd6f_xl-350x250.jpg)


![Spotkanie z polską kulturą ludową. Trwają przygotowania do Festiwalu Eskapada Tradycji [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2_xl-350x250.jpg)


