Polska sztafeta 4×100 m z zawodnikami AZS-u UMCS-u Lublin zdobyła brązowy medal lekkoatletycznych młodzieżowych mistrzostw Europy rozgrywanych w fińskim Espoo. W finale pobiegł Patryk Krupa, a wcześniej w eliminacjach Jakub Lempach.
Monika Romaszko z Agrosu Zamość wystąpiła w kobiecej sztafecie 4x100m, która uplasowała się na 6-ej pozycji. Nasza reprezentantka zakwalifikowała się też do półfinału biegu na 200 metrów, wygrywając swoją serię eliminacyjną z czasem 23,33 sek.
Do finału awansowały obie sztafety 4×400 m z reprezentantami AZS-u UMCS. W męskiej pobiegli: Remigiusz Zazula, Mikołaj Kotyra i Patryk Grzegorzewicz, a w kobiecej Wiktoria Drozd.
AR
Fot. pixabay.com








![Byle do nocy! Kultura znowu zawładnie Lublinem [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9560801414a66380d31cd4eb0ce468f687415a8 xl 2](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9560801414a66380d31cd4eb0ce468f687415a8_xl-2-350x250.jpg)

