Lubelscy kolarze w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

355102758 641577074682485 1935145243564949339 n 2023 06 29 093430

Dwa etapy mieli do pokonania kolarze w pierwszym dniu 34. Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków.

Zwycięzcą pierwszego etapu – po przejechaniu 83 km z Łodzi do Skierniewic – został Estończyk Siim Kiskonen, a na ósmym miejscu ze stratą 21 sekund uplasował się Paweł Szóstka z grupy Lubelskie Perła Polski.

Po południu kolarze mieli do pokonania 85,5 km ze Zgierza do Kutna. Tym razem najszybciej finiszował Holender Daan van Sintmaartensdijk, a Szóstka w czasie zwycięzcy finiszował na szesnastej pozycji.

Liderem klasyfikacji łącznej jest Kiskonen, do którego plasujący się na siódmym miejscu Szóstka traci 27 sekund. Pozostali kolarze grupy Lubelskie Perła Polski zajmują odległe lokaty: Łukasz Juszczak jest 67, Karol Wawrzyczek 112, Franciszek Kaczorowski 116, a Mikołaj Szulik 130.

W wyścigu biorą też udział kolarze grupy Pogoń Mostostal Puławy. Po dwóch etapach najwyżej z nich plasuje się 52 Karol Kusy.

Dziś trzeci etap rywalizacji, niemal 167 km z Sieradza do Koluszek. Wyścig potrwa do soboty (01.07).