Motor na zapleczu Ekstraklasy. Rozgrywki ruszą w lipcu

bq8v5342 2023 06 17 190413

Wracamy do radosnych wydarzeń sprzed niemal tygodnia – Motor Lublin po trzynastu latach znów zagra w piłkarskiej I lidze. Awans “żółto-biało-niebiescy” zapewnili sobie w Olsztynie wygrywając finał baraży ze Stomilem. Do wyłonienia zwycięzcy spotkania potrzebne były rzuty karne, bo po 90 i 120 minutach gry był remis 1:1. Lubelska drużyna od 101. minuty grała w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Sebastiana Rudola.

CZYTAJ: Motor wraca na piłkarskie salony. Awans po latach

Powrót Motoru na zaplecze ekstraklasy szczególnie przeżywał kapitan zespołu Rafał Król, z którym po meczu w Olsztynie rozmawiał Józef Kufel:- Bodajże w 2010 roku zagrałem w I lidze na Alejach Zygmuntowskich. Bardzo się cieszę, że udało się awansować w takim stylu – mówi piłkarz:

Rozgrywki I ligi ruszą w czwarty weekend lipca. Będą w nich grały dwie drużyny z regionu. Poza beniaminkiem – Motorem Lublin także Górnik Łęczna.