Iga Świątek awansowała do drugiej rundy singla wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open na ziemnych kortach w Paryżu. Broniąca tytułu liderka światowego rankingu pokonała Hiszpankę Cristinę Bucsę 6:4, 6:0.
Następną rywalką Polki będzie szwajcarska kwalifikantka Ylena In-Albon lub Amerykanka Claire Liu.
IAR / RL / opr. WM
Fot. EPA/YOAN VALAT Dostawca: PAP/EPA



![Polka zachwyciła Francuzów. Maja Chwalińska zagra o tytuł French Open [WIDEO] 4 EAttachments9560222300cd6bcdc0c85fcf8b70ae3548ca8ba xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9560222300cd6bcdc0c85fcf8b70ae3548ca8ba_xl-350x250.jpg)





![Nie odmawiają nikomu. Ukraińskie centrum rehabilitacji pomaga żołnierzom i cywilom [ZDJĘCIA] 10 ukr 2023 05 30 194934](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2023/05/ukr-2023-05-30-194934-75x75.jpg)
