W poniedziałek (29.05) poznamy zwycięzców Konkursu Wiedzy o Prawie, który odbędzie się w Lublinie. W zmaganiach biorą udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych.
Do drugiego etapu konkursu przystąpi 45 uczestników. Zostaną z nich wyłonione trzy drużyny, które zmierzą się w finale. Uczniowie odpowiedzą na punktowane pytania o różnym stopniu trudności. Zagadnienia mogą dotyczyć m.in. praw i obowiązków obywateli Polski, zasad wyborów do Sejmu i Senatu czy też kompetencji prezydenta Rzeczpospolitej. Uczestnicy muszą także znać takie pojęcia jak: zdolność prawna, hipoteka czy użytkowanie wieczyste.
CZYTAJ: Festiwal filmowy w Cannes: znamy wyniki. Jest polski akcent
Ich umiejętności sprawdzi komisja składająca się z nauczycieli Zespołu Szkół nr 5 w Lublinie, pracowników naukowych oddelegowanych przez dziekana Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, a także przedstawicieli środowiska prawniczego.
II etap oraz finał konkursu odbędzie się w XXIV Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Początek II etapu o 9:00, finał rozpocznie się o 11:15.
EwKa / ToMa
Fot. pixabay.com


![Motor Lublin pokonał Koronę Kielce [ZDJĘCIA] 3 EAttachments9362503b24fb5df05345bf9eaefc60d98541a53 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/02/EAttachments9362503b24fb5df05345bf9eaefc60d98541a53_xl-350x250.jpg)







