Przed przymrozkami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy prognozują najbliższej nocy (z 30 kwietnia na 1 maja) spadek temperatury powietrza od 0°C do 1°C, a lokalnie przy gruncie do -2°C, a nawet -3°C. Alert dotyczy całego województwa.
CZYTAJ: Polskie cuda natury! Wśród nich atrakcje w województwie lubelskim
– Przed najbliższą nocą warto zabezpieczyć rośliny – mówi synoptyk IMGW Ewa Łapińska. – W nocy z niedzieli na poniedziałek spodziewamy się dużo pogodnego nieba. Niestety w związku z tym spadnie dość mocno temperatura.
Ostrzeżenie obowiązuje 1 maja od godziny 2.00 do godziny 06:30.
W poniedziałek (01.05) pogoda się poprawi. W całym województwie lubelskim będzie słonecznie, pogodnie i ciepło. Synoptycy nie prognozują opadów, ani silnego wiatru.
MaK / opr. ToMa
Fot. pixabay.com
Pliki dźwiękowe
Ewa Łapińska










![Zderzenie czterech osobówek. Kilka osób poszkodowanych [WIDEO] 10 zderzenie 2023 04 30 161359](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2023/04/zderzenie-2023-04-30-161359-75x75.jpg)
