Nadeszła niecierpliwie wyczekiwana wiosna, a wraz z nią – dłuższe dni i więcej czasu na czytanie. W ostatnich miesiącach na rynku pojawiło się wiele ciekawych pozycji, wśród których każdy miłośnik dobrej lektury znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, jakie książki na wiosnę są szczególnie godne uwagi!
Nowości wydawnicze 2023 – literatura faktu
Książę Harry, „Ten drugi”
Najgłośniejsza premiera ostatnich miesięcy w polskim przekładzie: książę Harry w bezkompromisowo szczerej autobiografii rozprawia się ze swoją przeszłością, wokół której krąży wiele przekłamań i mitów. Żałoba po śmierci matki, buntownicza młodość, służba na wojennym froncie, ślub z kobietą spoza europejskich elit i zrzeczenie się królewskich przywilejów… Wszystkie te wydarzenia śledziliśmy w mediach; dziś możemy zapoznać się z punktem widzenia samego Harry’ego, którego książka niemal natychmiast po premierze podbiła czołówki list bestsellerów w wielu krajach.
Annie Zaleski, „Lady Gaga: Applause. Biografia ikony”
Wszyscy znamy przeboje Lady Gagi, jej sceniczne prowokacje i odwagę w mierzeniu się z tematami tabu – ale czy zastanawialiście się, kim jest Stefani Germanotta po zejściu ze sceny i co kryje się za jej artystycznym wizerunkiem? Annie Zaleski pokazuje drugie oblicze nieokiełznanej skandalistki: szalenie pracowitą i wytrwałą w dążeniu do celu młodą kobietę, która konsekwentnie buduje swoją pozycję w świecie show-biznesu i której niejednokrotnie przyszło zapłacić za nią wysoką cenę.
Sprawdź ofertę nowości wydawniczych z literatury faktu na książki tantis.pl.
Nowości wydawnicze 2023 – beletrystyka
Dmitry Glukhovsky, „Opowieści o Ojczyźnie”
Stare powiedzenie głosi: „Rosji rozumem nie pojmiesz”. Trudno się z tym nie zgodzić – gdyby akcja opowiadań Glukhovsky’ego toczyła się w innym kraju, z pewnością uznalibyśmy je za fantastykę. Autor, uznawany w swojej ojczyźnie za agenta obcego wpływu, odważnie punktuje absurdy rosyjskiego systemu wyborczego i wymiaru sprawiedliwości, odsłania tajemnice zamkniętego miasta Norylska i kipiącej przepychem Rublowki – a wszystko to we właściwym dla siebie fantastycznym sztafażu.
Max Czornyj, „Inkarnator”
Kryminały i thrillery cieszą się popularnością niezależnie od pory roku, a nazwisko Max Czornyj na okładce to gwarancja mocnych wrażeń. Mortalista mierzy się tym razem z serią brutalnych zbrodni, których okoliczności wskazują jednoznacznie na naśladownictwo seryjnego mordercy z przeszłości. No właśnie, naśladownictwo – czy może coś więcej? Honoriusz Mond ufa wyłącznie nauce, lecz rozwój wydarzeń sugeruje wędrówkę dusz…
Micalea Smeltzer, „Wytrwałość dzikich kwiatów”
Wiosna to czas zakochanych, dlatego wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć mocnego otwarcia cyklu książek o miłości, która jest w stanie przezwyciężyć wszystkie przeszkody. Salem – żywiołowa dziewczyna u progu dorosłości, w poszukiwaniu własnej drogi – podejmuje się opieki nad synem nowego sąsiada. Thayer to 30-latek z do bólu poukładanym życiem, na pierwszy rzut oka diametralnie różniący się od Salem – ale czy to nie przeciwieństwa najmocniej się przyciągają?
Artykuł sponsorowany