Pierwszy dzień nowego roku będzie bardzo ciepły. W południowo-zachodniej Polsce termometry mogą wskazać nawet 17 stopni Celsjusza, na Lubelszczyźnie na termometrach zobaczymy maksymalnie 12 stopni Celsjusza.
– Większość wiodących modeli numerycznych zapowiada bardzo ciepły styczeń – mówi Arkadiusz Wójtowicz z portalu FaniPogody.pl. – To może świadczyć o tym, że cyrkulacja atlantycka sprowadzająca bardzo ciepłe masy powietrza będzie wyjątkowo aktywna, co nie pozwoli na dłuższe zagoszczenie zimy w naszych szerokościach geograficznych. Będziemy mieć przeważnie dodatnią anomalię temperatury. Okresy mrozu, chłodu i śniegu będą się zdarzać, ale będą dość krótkie, dlatego w skali miesięcznej styczeń powinien zapisać się powyżej normy. Jeśli chodzi o opady, prawdopodobnie będą w normie wieloletniej, bądź nieco powyżej. Częściej padać ma deszcz, nieco rzadziej śnieg, aczkolwiek ataki zimy, być może jakieś wichury, zdarzą się.
W Lubelskiem ciepło będzie jeszcze jutro (2.01) i we wtorek (3.01). Chłodniej zrobi się w środę – w dzień temperatura utrzyma się na plusie, ale w nocy mogą pojawić się przymrozki.
MaK/ opr. DySzcz
Fot. pixabay.com
Pliki dźwiękowe
Arkadiusz Wójtowicz


![Ośrodek w Załuczu otrzymał specjalny samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami [WIDEO] 2 EAttachments91845762df8581bec35364732da0b3157283718 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2025/12/EAttachments91845762df8581bec35364732da0b3157283718_xl-350x250.jpg)








