Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WEEKEND Z FLORYSTYKĄ edycja 6.

25 maja - 26 maja

Weekend z florystyka 2024

Szósta edycja Weekendu z Florystyką odbędzie się na placu Teatralnym przed gmachem CSK oraz wewnątrz budynku, na Poziomie +1 we Foyer Sali Operowej.

Festiwal tworzony jest przez  Szkołę Policealną Pracowników Służb Społecznych, Architekturę Krajobrazu KUL oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Anthill, Stowarzyszenie Florystów Polskich i Market OBI. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Celem Weekendu z Florystyką jest popularyzacja wiedzy z zakresu przyrodoznawstwa, rzemiosła i sztuk wizualnych. Wydarzenie skierowane jest zarówno do zawodowców, jak i amatorów zainteresowanych technikami układania kwiatów i aranżacją przestrzeni.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji to BIO-FORMA, odnoszące się do połączenia natury ze sztuką. Jak zawsze wydarzeniu towarzyszyć będą treści zakresu nurtu zero waste i upcyklingu czyli promowanie idei związanych z ponownym wykorzystaniem elementów odpadowych i nadawaniem im nowej wartości. Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest Paweł Adamiec.

Główną atrakcją tegorocznego Weekendu z Florystyką będzie całodobowa wystawa instalacji artystycznych opartych na materiale roślinnym, wykonanych przez słuchaczy florystyka SPPSS oraz studentów Architektury Krajobrazu KUL. Planowane są również dwudniowe warsztaty florystyczne dla amatorów działań kreatywnych oraz pokazy florystyczne on-line.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/988546255971036

Skip to content